You are here

ATB AirBalancer

Bezpečnejšie, jednoduché zdvíhanie s kompenzáciou hmotnosti nákladu

Pneumatický žeriav Konecranes ATB AirBalancer s nosnosťou do 350 kg používa jednotku s plávajúcim zaťažením využívajúcu ako zdroj energie tlak vzduchu. Kompenzácia hmotnosti nákladu umožňuje nakladanie rozličných hmotností na zdvíhanie rovnakou rýchlosťou, čo umožňuje predvídateľné ovládanie pohybu nahor/nadol. Vďaka tomu je ATB AirBalancer vynikajúcim riešením na rýchle operácie spojené s premiestňovaním predmetov.

Žeriav ATB je tiež ideálny na presné umiestňovanie nákladu, ktoré je potrebné napríklad na montážnych linkách. Je k dispozícii aj s automatickou funkciou vyvažovania nákladu, ktorá umožňuje možnosť ručného zdvíhania jednotky v režime nulovej tiaže do 70 kg. Obsluhe sa náklad na žeriave ATB AirBalancer javí takmer bez hmotnosti. 

Vyššia produktivita s kratšími časmi cyklov

Žeriav Konecranes ATB AirBalancer je vynikajúci na montážne procesy, opravy a priemyselné výrobné činnosti v mnohých odvetviach vrátane výroby a automobilového priemyslu. Nepretržitým pohybom v trojrozmernom priestore bez trhavých pohybov sa dosahuje presnosť, vďaka čomu je žeriav AirBalancer obzvlášť vhodný na zdvíhanie krehkých predmetov.

Namiesto elektrickej energie využíva AirBalancer pneumatickú ovládaciu technológiu, takže je jeho obsluha bezpečnejšia a údržba ekonomickejšia.

Ergonomická manipulácia s produktmi

Každý žeriav ATB AirBalancer je vybavený bezpečnostnou brzdou, ktorá zastaví lano, ak sa pohybuje nahor príliš rýchlo. V prípade nekontrolovaného pohybu táto funkcia umožňuje rýchle a jednoduché použitie brzdy.

Žeriav ATB AirBalancer je navrhnutý tak, aby posilňoval prirodzený zdvíhací pohyb obsluhy. Môžete si vybrať ovládanie nahor/nadol, ovládanie vyvažovania alebo kombináciu oboch. Pneumatické vyvažovacie zariadenie je kompatibilné so širokým spektrom iných žeriavových systémov vrátane žeriavov Konecranes XA a XM pre pracoviská a našich stĺpových žeriavov.

Na požiadanie Vám radi poskytneme viac informácií.

Customer stories

Spoločnosť Konecranes dodala a nainštalovala kompletný sortiment riešení kladkostrojových a žeriavových zdvíhacích systémov do nového výrobného centra motorov spoločnosti Jaguar Land Rover.
Jaguar Land Rover – Wolverhampton, Anglicko
Content bottom