You are here

Elektrické reťazové kladkostroje CLX

Náš doteraz najlepší reťazový kladkostroj

Najnovší elektrický reťazový kladkostroj CLX od spoločnosti Konecranes bol navrhnutý tak, aby urýchlil cyklus práce, zvýšil bezpečnosť a predĺžil životnosť. Je mimoriadne všestranný a odolný, vďaka čomu je ideálny na náročné pracoviská. Kladkostroj CLX dokáže zdvihnúť až 5 000 kg.

Jeho masívny hliníkový rám je doplnený bezúdržbovou prevodovkou a patentovaným päťzubým reťazovým kolesom s medziľahlými zubmi, čo umožňuje tichý chod a predlžuje životnosť reťaze. Mazanie prevodovky olejom znižuje prevádzkovú teplotu, čím sa zvyšuje výkon. Prevodový pomer 6:1 umožňuje rýchly a presný pohyb so zodpovedajúcim zlepšením pracovných cyklov.

Navrhnutý pre bezpečnosť a jednoduchú údržbu

Elektrický reťazový kladkostroj Konecranes CLX bol vylepšený s cieľom zvýšiť bezpečnosť žeriava a predĺžiť jeho životnosť. Bezpečnosť zvyšujú funkcie ako bezpečnostný spínač kladkostroja, bezpečnostná brzda a kladnica. Okrem toho chráni brzda a trecia spojka náklad pred pádom a drobnými šmyknutiami.

Výpadky boli minimalizované jednoduchým prístupom k servisu a údržbe. Nová samonastaviteľná magnetická brzda nevyžaduje počas celej doby životnosti žiadne nastavovanie a vďaka zásuvkovým spojom možno súčasti kladkostroja jednoducho vymeniť.

Uznávaný pre svoj dizajn

Elektrický reťazový kladkostroj CLX novej generácie od spoločnosti Konecranes sa môže pochváliť moderným ergonomickým vzhľadom, ktorý mu získal prestížne ocenenie Red Dot Award 2013 za priemyselný dizajn a špeciálne uvedenie v súťaži German Design Award 2015 za kvalitu jeho dizajnu.

Viac o elektrickom reťazovom kladkostroji CLX si môžete prečítať na našej špecializovanej webovej stránke konecranes.com/clx alebo si od nás vyžiadajte

V ponuke máme aj žeriav s elektrickým reťazovým kladkostrojom do nebezpečného prostredia.

Customer stories

Spoločnosť Konecranes dodala a nainštalovala kompletný sortiment riešení kladkostrojových a žeriavových zdvíhacích systémov do nového výrobného centra motorov v spoločnosti Jaguar Land Rover.
Jaguar Land Rover – Wolverhampton, Anglicko

Video

Konecranes CLX hoist series won red dot award
Konecranes CLX electric chain hoists are designed for flexibility and durability in industrial applications. The new chain hoist series recently won the “red dot award: Product design 2013”. The red dot award is an international design award created by Design Zentrum Nordrhein-Westfalen in Germany. It has established itself worldwide as one of the most sought after quality marks for excellent design.