You are here

Hliníkové žeriavy XA pre pracoviská

Mimoriadne ľahký, mimoriadne odolný

Náš hliníkový žeriav XA pre pracoviská využíva pevnosť a nízku hmotnosť hliníka všade tam, kde je potrebné dvíhať ľahké materiály. Zdvihne bremená s hmotnosťou až do 2 000 kg v širokej škále koľajových typov a je nákladovo efektívnym riešením pre Vaše pracovisko. Je nielen mimoriadne ľahký, ale taktiež umožňuje pohodlný a plynulý pohyb pri využití nízkej sily.

Keďže je oproti oceľovému žeriavu asi o 50 % ľahší, má menší valivý odpor v porovnaní s rovnocennými oceľovými systémami. Ľahká hliníková konštrukcia umožňuje obsluhe kladkostroj ľahko presúvať. Minimálne vynaloženie fyzickej sily znamená lepšiu ergonómiu a vyššiu bezpečnosť.

Jednoduché možnosti prispôsobenia žeriava Vášmu pracovisku

Hliníkové profily XA majú presne určenú dĺžku a skrutkové spoje, ktoré umožňujú jednoduchšiu, rýchlejšiu a bezpečnejšiu inštaláciu v porovnaní so systémami, ktoré je potrebné zvárať. Tieto modulárne systémy možno taktiež jednoducho rozšíriť alebo premiestniť podľa Vašich budúcich požiadaviek.

Ponúkame modely s jednoduchým nosníkom, dvojitým nosníkom a modely na jednej koľajnici, ako aj stropnú montáž a samostatne stojace konštrukcie. Široká paleta možností napájania zaisťuje, že nájdete to správne riešenie pre Vaše potreby. V ponuke sú tlačné/ťažné kladky, ako aj motorizovaný pohon ovládaný invertorom. Okrem toho, hliníkový žeriav XA pre pracoviská vyžaduje menej údržby a možno ho rýchlo nainštalovať.

Žeriav je zvlášť vhodný na použitie s elektrickými reťazovými kladkostrojmi CLX a SLX, pneumatickým žeriavom ATB AirBalancer a so zariadením ATL Vertical Lifter. Vďaka tomu si môžete v prípade potreby ľahko rozšíriť strojový park o ďalšie zariadenia Konecranes, čím ušetríte čas aj peniaze.

Hliníkový žeriav XA pre pracoviská je k dispozícii aj vo verzii pre nebezpečné prostredie.

Úsporné aplikácie

Nízky valivý odpor hliníkového žeriava XA pre pracoviská umožňuje vykonávanie mnohých úloh tlačnými/ťažnými kladkami namiesto motorizovaného pohonu, vďaka čomu môžete ušetriť na vybavení, údržbe aj elektrickej energii.

Naše hliníkové profily sú eloxované, čím sa ešte viac zvyšuje vynikajúca prirodzená trvácnosť a odolnosť hliníkovej zliatiny voči korózii. Vďaka tomu je systém Konecranes XA udržateľnou a hodnotnou investíciou do ďalších rokov.

Ak chcete získať viac podrobností, kontaktujte spoločnosť Konecranes.

Customer stories

Spoločnosť Konecranes dodala a nainštalovala kompletný sortiment riešení kladkostrojových a žeriavových zdvíhacích systémov do nového výrobného centra motorov spoločnosti Jaguar Land Rover.
Jaguar Land Rover – Wolverhampton, Anglicko
Content bottom