You are here

Otočné žeriavy EX

Univerzálny stĺpový žeriav

Štandardný stĺpový žeriav Konecranes EX dokáže zdvihnúť až dve tony. Prispôsobený model dokáže zdvihnúť dokonca ešte viac. Stĺpový žeriav EX do nebezpečného prostredia možno využiť v širokom spektre aplikácií – v mechanickej dielni, na montážnej linke veľkej továrne, na dôležitých miestach údržby v rámci Vašich priemyselných procesov – takmer všade, kde je potrebné niečo zdvíhať v nebezpečnom prostredí.

Stĺpový žeriav EX s certifikátom ATEX predstavuje vynikajúcu pevnú konštrukciu pre ľubovoľný kladkostroj, ktorú vyrábame špeciálne do nebezpečného prostredia. Podľa Vašich konkrétnych potrieb na zdvíhanie môžu byť vybavené elektrickým lanovým kladkostrojom EXCXT, elektrickým reťazovým kladkostrojom EXN alebo manuálnym kladkostrojom EKM2. Keď sa Vaše potreby zmenia, stačí vymeniť kladkostroj.

Bezpečnosť žeriava na každom kroku

Vďaka jednoduchej a rýchlej inštalácii je možné rýchlo uviesť žeriav do prevádzky. S prestaviteľným konzolovým ložiskom sú nastavenia horizontálneho nosníka jednoduché, presné a nevyžadujú demontáž. Odstávky sú tým minimalizované.

Bezpečnosť je najvyššou prioritou, preto je v štandardnej výbave hlavný vypínač. Okrem toho sa na všetkých ovládacích paneloch kladkostroja nachádza druhý núdzový vypínač. Nízka vlastná hmotnosť znižuje namáhanie konštrukcie a presné nastavenie nosníka zlepšuje kontrolu nad vozíkom a výložníkom.

Možno máte dojem, že presne takýto žeriav do nebezpečného prostredia by ste potrebovali, ale pochybujete, či naň máte dostatok miesta. Odpoveďou je nízkostropná verzia, ktorá umožňuje maximálne využitie obmedzeného priestoru. Naozaj ho môžete umiestniť takmer všade!

Ak chcete zistiť viac o tom, či naše otočné žeriavy EX do nebezpečného prostredia vyhovujú Vašim potrebám zdvíhania, obráťte sa na spoločnosť Konecranes.

Video

Hazardous Environment Equipment from Konecranes
Konecranes offers a wide range of hazardous area equipment to ensure the highest safety level required in hazardous environments.